İzmir Efes Sanat ve Turizm Festivali

ahşap el sanatları, marküteri, filiz uzun selçuk efes sanat festivali
Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür tarafından festivale davet edildiğim ve Ahşap El Sanatımı o yörede de tanıtma fırsatı bulacağım için çok mutluyum.
Ahşap El sanatının geliştirilmesi ve tanıtılmasında katkıda bulunan Hekim Süt A.Ş ve Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim’e de teşekkür ederim.

Giresun Belediyesi’nin katkılarıyla katıldığım Ankara’daki fuarda eserlerimi sergilediğim zamanda, Selçuk Belediyesi’nden geldiklerini söyleyen yetkililerle tanışmıştım. Kendileri bana, 38 yıldır Selçuk-Efes, Sanat ve Turizm Festivali adı altında her yıl bir etkinlik düzenlediklerini, festivalde yok olmaya yüz tutan eski Türk el sanatlarını sergilediklerini ve bu sanatla uğraşanları festivale davet ettiklerini söylemişlerdi. Benim de tarihi Anadolu Selçuklular dönemine kadar uzanan Ahşap El sanatıyla uğraştığımı gördüklerinde çok mutlu ve şaşkınlık içinde olduklarını söylemişlerdi. Bana bir davetiye sunarak 39. böyle bir Selçuk-Efes, Sanat ve Turizm Festivali’ne katılmamı istemişlerdi. Onlara ve sanatıma her zaman destek olan, sergimin tanıtım bültenini bastıran Hekim Süt A.Ş ve Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Öner Hekim’e teşekkür ederim.

Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür tarafıma gönderdiği davetiyede, "Geleneksel El sanatlarımızdan olan Ahşap kakma (Marküteri) el santının tanıtılması ve yaşatılması konusunda sabır ve özveri gerektiren çalışmalarınızın usta örneklerini amacımız doğrultusunda tanımak ve tanıtmak istiyoruz. Bu anlamda "İzmir Efes Sanat ve Turizm Festivali davetini kabulünüz bizleri mutlu edecektir" demiştir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski